КОВЕЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

45000, м. Ковель, вул. Незалежності,101, тел.(03352) 59518, факс 53679

КодЄДРПОУ 02141680

03.11.2020р.01-18/988                                        на____________від_________

Керівникам ЗО

На виконання п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», рішення позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (Протокол № 40 від 30 жовтня 2020 року), регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (Протокол № від 02 листопада 2020 року), місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (Протокол №19 від 02 листопада 2020 року) та на підставі оцінки епідемічних показників заборонене відвідування закладів освіти здобувачами освіти в місті Ковелі, крім учнів (вихованців) спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів (вихованців).

Управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради пропонує всім підпорядкованим закладам освіти перейти на дистанційне навчання, обравши єдину електронну освітню інтернет-платформу, онлайн-сервіси та інструменти, схваливши їх педагогічною радою закладу освіти, за допомогою яких організовуватиметься освітній процес під час дистанційного навчання в синхронному та асинхронному режимах. Просимо активізувати роботу сайтів закладів освіти у розділі «Дистанційне навчання».

Керівникам закладів загальної середньої освіти рекомендуємо опрацювати Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затверджене наказом МОН від 08 вересня 2020 року № 1115, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28 вересня 2020 року за № 941/35224, що набрало чинності 16 жовтня 2020 року та лист Міністерства освіти і науки України

№1/9-609 від 02 листопада 2020 року.

Начальник управління освіти                Віктор БИЧКОВСЬКИЙ

Лідія Заславська, 59489

Карантин продовжується, але це не привід сумувати. Пропонуємо вашій увазі розвиваючі ігри для малюків.

1. Розвиваючі ігри для дітей: фантазер

Візьміть якусь дитячу книжку з картинками. Уважно розгляньте картинки разом із малюком і придумайте історію, не пов’язану з тією, про яку написана книга. Кілька разів виконайте це разом, а потім дитина і сама долучиться до вигадування.

1. Розвиваючі ігри для дітей: детектив

Інший варіант цієї гри, коли мама, не показуючи малюкові картинку, розповідає, що на ній зображено і зариває книгу. А дитина повинна знайти цей малюнок, орієнтуючись за маминим описом. Потім помінятися ролями: описує дитина, шукаєш ти.

1. Розвиваючі ігри для дітей: озвучка

Дуже весела гра для дітей і дорослих виходить, коли в телевізорі відключається звук, а на мультики, кіно або новини придумується власна озвучка. Дитина услід за дорослими перевтілюється на справжнього артиста!

1. Розвиваючі ігри для дітей: циферки

Підготуй 10 карток з яскравими цифрами від 1 до 10. Розкажи дитині, як називаються цифри, а потім розклади картки по підлозі в кімнаті або по всій квартирі. Завдання малятам: приносити батькам картку з цифрою, яку вони назвали. І біг, і пошуки, і навчання!

1. Розвиваючі ігри для дітей: алфавіт

Підготуй невеликі картонні картки з барвистими буквами. Склади їх у мішечок. Нехай малюк по черзі дістає картки, а ти називай обрану букву. Завдання для дитини придумати слово, яке починається на цю букву. А ще спробуйте це слово зобразити.

1. Розвиваючі ігри для дітей: сніжки

На широке блюдо або піднос насип гірку манної крупи. Назви цю споруду сніжним занесенням і видай дитині грабельки і лопатку для гри в пісочницю. Машини застрягли в снігу, і ви маєте прийти до них на допомогу. Також можна протоптати ляльковими ніжками стежки в снігу, розплутати звірині сліди тощо. А от потім озброюйся, матуся, пилососом і готуйся до великого прибирання.

1. Розвиваючі ігри для дітей: відгадай

Зав’яжи малюкові очі шарфиком і давай у руки по черзі різні предмети: м’яку іграшку, м’яч, тарілку, зернятка, книгу тощо. Завдання дитини — відгадати на дотик, що у нього в руках. Ускладнити гру можна, якщо відгадувати речі по запаху або, наприклад, за смаком.

1. Розвиваючі ігри для дітей: кроки

Дай малюкові завдання порахувати, скільки кроків від будинку до хвіртки, від хвіртки до паркану, від паркану і до найближчого дерева, стовпа, магазину тощо. Запропонуй прикинути на око, яка відстань далі або ближче, а потім перевірити це кроками. Це заняття допоможе дитині краще усвідомлювати і розраховувати відстані.

1. Розвиваючі ігри для дітей: пластилін

Взагалі пластилін — просто універсальний інструмент для розвитку як моторики пальчиків, так і фантазії дитини. Уважно розглянь із малюком букви: скільки паличок, колечок, закарлюк і гачків у кожній із них. А потім спробуй виліпити з малюком пластилінові літери, дивлячись на справжні. Найвдаліші залиш на видноті і не забувай хвалити дитину за правильні літери. Потім ліпіть і вивчайте нові літери.

1. Розвиваючі ігри для дітей: тіні

Загадково і заманливо показувати театр тіней на стінці при запаленій свічці. Тут включається фантазія і творчість. Але не варто обмежуватися лише літаючими пташками або гавкаючими собаками із рук. Виріж разом із дитиною з паперу силуети героїв відомих казок, і розіграйте їх за ролями.

Консультації для батьків

konsultaciya_5_sposobiv_rozvazhiti_ditinu_vdoma.docx

chi_obov_yazkovo_dotrimuvatis_pevnogo_rezh.docx

horeografiya_v_3_roki_yak_proyav_dityachoi_individualnosti.docx