Освітній процес

У 2018/2019 н.р. заклад дошкільної освіти № 13 працював над єдиною  науково-методичною темою  наступного змісту: «Формування життєво компетентної особистості в умовах інноваційного розвитку освіти».  Педагогічного колективом зроблено висновок, що ця проблема багатогранна і є необхідність в розширенні та поповненні знань та досвіду серед педагогів закладу.

Організація освітнього  процесу в дошкільному закладі була спрямована на реалізацію основних завдань ДНЗ, при визначенні яких були враховані їх сучасність, актуальність, результати діагностування педагогів, аналіз результатів роботи за 2017-2018 навчальний рік, можливості колективу, а саме:

• Розвивати соціальні навички взаємодії через залучення дітей до трудової діяльності;
  • Формувати патріотично налаштовану особистість в процесі ознайомлення з традиціями і звичаями українського народу;
  • Удосконалювати роботу щодо розвитку у дітей дошкільного віку діалогічного мовлення,культури спілкування та комунікативно розвиненої особистості засобами театралізованих ігор;
  • Продовжувати навчати педагогів володіти різними освітніми технологіями,застосовувати індивідуально-творчий стиль у своїй діяльності, шукати нові методи роботи з дошкільнятами

У 2019-2020 н.р. заклад дошкільної освіти № 13 продовжив працювати над тією ж єдиною науково- методичною темою.Тому що ця програма багатогранна і є необхідна в розширені та поповненні знань та досвіду серед педагогів закладу.Керуючись  Законом України "Про дошкільну освіту",Базовим компонентом дошкільної освіти ,Концепцією Національно-патріотичного виховання дітей та молоді,інструктивно- методичними рекомендаціями "Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах" у 2018-2019 н.р.,а також програмою розвитку дитини дошкільного віку"Українське дошкілля" та виходячи з аналізу освітньо-виховної і методичної роботи у 2017-2018 н.р.,враховуючи досягнення й перспективи розвитку,педагогічний колектив визначає основні завдання на 2019 -2020 навчальний рік:

• продовжувати формувати граматичні уміння дітей через ознайомлення дітей з навколишнім середовищем;
  • продовжувати забезпечувати наступність у роботі закладу та очаткової школи в умовах використання основних засадах конценції "Нова українська школа";
  • впроваджувати нові сучасні форми і методи співпраці з родинами вихованців, які сприятимуть формуванню активної батьківської позиції для досягнення позитивних результатів у питаннях розвитку ,виховання та навчання дітей дошкільного віку ;
  • спрямовувати роботу колективу на актуалізацію основних завдань з безпеки життєдіяльності,охорони життя і збереження здоров'я дошкільників шляхом створення сучасного розвивального середовища та формування ціннісного ставлення до свого здоров'я.

12  березня 2020 року  усі заклади дошкільної освіти були закриті на карантин через епідемію коронавірусу.

Тож перед батьками і педагогами постало питання:  як забезпечити дітям дошкільного віку освітній процес у цей час?  Як цікаво та з користю провести час разом з малюками під час вимушених карантинних заходів?

Міністерство освіти і науки України запрошує батьків дітей дошкільного віку ознайомитись з рекомендаціями ЮНІСЕФ та скористатись інформацією щодо організації дозвілля малюків вдома під час карантину.

З матеріалами можна ознайомитися ТУТ…

На основі роботи закладу дошкільної освіти №13 за минулий 2019-2020 навчальний рік з урахуванням виявлених проблем та потреб закладу, визначено ключові завдання, над якими  в 2020-2021н.р. буде працювати педагогічний колектив закладу.

Пріоритетні завдання роботи ЗДО №13  в 2020-2021н.р.:

• Продовжувати впроваджувати нові сучасні форми і методи співраці з родинами вихованців, які сприятимуть формуванню активної батьківської позиції для досягнення позитивних результатів у питаннях розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку;
  • Продовжувати спрямовувати роботу колективу на актуалізацію основних завдань з безпеки життєдіяльності, охорони життя і збереження здоров’я.
  • Розпочати роботу із впровадження нетрадиційних методів і технологій для логіко-математичного та сенсорного розвитку дошкільнят
  • Оптимізувати забезпечення рухової активності дітей протягом дня шляхом організації різних видів рухливих ігор.