Освітні програми, що реалізують в закладі освіти

Робота закладу дошкільної освіти №13  у 2018-2019 навчальному році була спрямована на реалізацію основних завдань, визначених Національною доктриною розвитку освіти, Указами Президента України, Постановами Уряду, Законами України «Про дошкільну освіту», «Положенням про ДНЗ»,  Програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та втіленням науково-методичної теми «Формування  життєво компетентної особистості в умовах інноваційного розвитку дошкільної освіти».  Протягом навчального року були заплановані та проведені наступні методичні заходи: педагогічні ради з таких  тем: «Завдання організації освітньої діяльності дошкільного навчального закладу» серпень 2018 року; « Розвиток екологічної свідомості у дошкільників. Формування сталих світоглядних орієнтирів особистості» листопад 2018 року; «Забезпечення рухової активності дітей дошкільного віку » лютий 2019 року; «Життєва компетентність дітей та її розвиток» травень 2019 року. Також, у відповідності до річного плану, проводились консультації, семінари-практикуми, вивчався стан організації життєдіяльності дітей. Всі заходи виконані вчасно та в повному обсязі. Результати оформленні у формі довідок або наказів по методичній роботі закладу дошкільної освіти. Педагоги дошкільного закладу приймали активну участь в міських заходах.

Протягом 2018/2019 навчального року проводився моніторинг показників компетентності дітей старшого дошкільного віку у відповідності до методичних рекомендацій, згідно з Базовим компонентом дошкільного віку».

Педагоги  закладу впроваджують у свою роботи різноманітні інноваційні  технології: педагогіка М. Монтессорі («Будинок вільної дитини»); технологія фізичного виховання дітей М.Єфименка («Театр фізичного розвитку та оздоровлення дітей»); спадщина В.Сухомлинського; розвиваючі ігри Нікітіних.

У 2020 ми  розвиваємо творчі уяви у дітей ( за методикою Л.Фесюкової)

Ця оригінальна  методика роботи з казкою з використанням нетрадиційного підходу до навчання. Нетрадиційно- це означає навчити дітей оригінально, незвично, по- своєму не тільки сприймати зміст казки, але й творчо перетворювати хід подій, придумувати різні кінцівки, вводити непередбачувані ситуації, змішувати декілька сюжетів в один ... Це допомагає зрозуміти дорослому і дітям що в казці добре, а що погано, створити нову ситуацію, де герої змінилися б на краще. В  своїй методиці Л.Фесюкова широко використовують методи ТРВЗ.